Éld át a szabadság élményét!
Ha megfordult már a fejedben, hogy a repülés valamelyik formáját kipróbáld, de még nincs tapasztalatod, akkor a siklóernyőzés a legjobb választás . A siklóernyőzés egy képzett személlyel a repülés egy nagyon biztonságos formája. Egy tandem siklóernyőzés alkalmával perceken keresztül élvezheted a repülés felejthetetlen élményét. A tandem siklóernyőzés egy kiváló választás ahhoz, hogy megtapasztald, milyen több száz méter magasan repülni, és fentről szemlélni a világot..
Leggyakoribb kérdések
Mi a különbség az ejtőernyős ugrás és a siklóernyős tandemrepülés között?
Szemben az ejtőernyős ugrással ahol repülőgépből ugranak ki összehajtott ernyővel, mi általában egy hegyoldalról startolunk el, úgy, hogy az ernyőt először kihajtogatjuk és a fejünk fölé húzzuk és pár lépés megtétele után az ernyő a levegőbe emel minket.
Így maga a start az ejtőernyőzéssel összehasonlítva egy jóval kevésbé sokkoló élmény.
A siklóernyőzésben az élményt a repülés jelenti és nem a zuhanás.
Fontos, hogy ne keverjük össze a siklóernyős startolást a bázis ugrással ahol egy 90 fokos szikláról ugranak le egy speciális erre a célra kifejlesztett ejtőernyővel. Ennek szintén nincs köze nincs a siklóernyőzéshez.
Milyen sebességgel történik a fel és leszállás? Milyen kondira van szükség?
Felszálláskor általában 5-6 lépést kell tudni futva megtenni és leszálláskor ez kb. 10 méter futást jelenthet, de ha a szél élénkebb akkor még ennyit sem. A siklóernyőzésben a leszálláskor gyakorlatilag egyáltalán nincs függőleges irányú beérkezési sebesség csak vízszintes irányú sebességet kell tudni kifutni ami 10-15 km/ó sebesség lehet egy szélcsendes leszállásnál viszont itt is úgy kell elképzelni, hogy kb. ennél a sebességnél is csak a súlyunk fele az ami a lábainkon van mert a többit az ernyő még megtartja tehát ez egy elég könnyed futásnak kell elképzelni.
Mennyire kényelmes a siklóernyős repülési pozíció/beülő?
A siklóernyős beülőket több órás repülésekre tervezték így ezek nagyon kényelmesek és a súlyunkat nem a lábnál lévő hevederek tartják hanem enyhén hátradőlve egy párnázott beülőlapon ülünk ami leginkább egy kényelmes irodai székre hasonlít. Mivel ülőhelyzetben nem lehet futni ezért a fel és leszálláskor ebből a beülőből ki kell állni, amikor is a súlyunkat a combkör és egyéb hevederek tartják és ez pár másodperc a repülésből.
Biztonságos-e a siklóernyőzés? (hiszen néha lehet hallani balesetekről a médiában)
A siklóernyőzés és főleg a tandemrepülés nagyon biztonságos mivel egy képzett személlyel történik a repülés. Balesetek valóban előfordulnak a siklóernyőzésben is, de ezeket rendszerint súlyos pilóta hiba okozza és vagy a tanulási periódusban fordulnak elő vagy pedig a haladó vagy akár versenypilóták túlságosan nagy kockázatvállalási hajlamából ered.
További infók Pop Paul-nál:
- 0748 113 245.